Trinkelių forma "A"
Plastikinė trinkelių liejimo forma „A“ padės suteikti jūsų kraštovaizdžiui naują įvaizdį, o jums užtikrins patogius ir švarius pasivaikščiojimus po savo nuosavą sklypą. Nors daugelis dar naudoja jau pagamintas trinkeles ar grindinius skirtus akmenys, tačiau tai reikalauja išties daug išlaidų. Trinkelių liejimo formos padės realizuoti išskirtinio dizaino takelių idėjas.
Šios liejimo formos pagamintos iš tvirtos poliuretano medžiagos. Siekiant tobulumo detalėse visi kraštai tolygiai nupoliruoti.
>>> Paprasta naudoti
Šios formos nereikalauja jokių profesionalių įgūdžių bei specialių įrankių. Vos keli žingsniai ir galėsite grožėtis rezultatu.
>>> Spalvų įvairovė
Norint gauti spalvingą grindinį jums tereikės norimos spalvos dažų pigmentą sumaišyti su betono mišiniu, naudojamu trinkelių gamyboje.
>>> Lengva nuvalyti
Naudodami vandenį lengvai nuvalykite betono likučius nuo sienelių tol kol betonas nesudžiuvo.
Kokia turi būti skiedinio sudėtis?
Pagrindinius darbo įrankius turi kiekvienas sodininkas, o statybinės medžiagos reikalingos šios:
-
Cementas
-
Smėlio-žvyro mišinys
-
Vanduo
-
Betono plastifikatorius (yra daugelyje statybinių medžiagų parduotuvių)
Kaip sumaišyti betono skiedinį?
Betono skiedinį galima maišyti betono maišyklėje, kibire mikserio pagalba ar su kastuvu, karutyje ar ant patiesto skardos lapo. Svarbiausia gerai išmaišyti.
Optimalus betono maišyklės įkrovimo eiliškumas ir maišymo laikas:
-
Smėlio-žvyro mišinys + pigmentas – 15-20 sekundžių,
-
Smėlio-žvyro mišinys + pigmentas + žvyras – dar 15-20 sekundžių,
-
Smėlio-žvyro mišinys + pigmentas + žvyras + cementas – dar apie 20 sekundžių,
-
Smėlio-žvyro mišinys + pigmentas + žvyras + cementas + vanduo + priedai – dar 1-1,5 min.
Kaip įsirengti takelį?
-
Naudodami kuoliukus ir virvutę pažymėkite takelio kontūrus.
-
Išlygindami žemę, pagal poreikį pašalinkite velėną ar gruntą. Norėdami gauti tvirtsenį pagrindą, iškaskite plotą ir įpilkite 5-10 cm smėlio-žvyro mišinio. Supiltą mišinio sluoksnį sutrombuokite, kad jis būtų lygus ir plokščias.
-
Prieš dedami formą ant paruošto pagrindo sutepkite formos vidines kraštines tepalu ar atskyrimo skysčiu.
-
Betono maišyklėje arba kibire sumaišykite smėlio-žvyro mišinį su cementu santykiu 1:3.
-
Į mišinį įpilkite vandens su įmaišytu plastifikatoriumi (galima įsigyti kartu su forma).
-
Tinkamai išmaišytą betoną naudodami kelnę ar kastuvą sudėkite į formą. Formos kraštus pastunksenkite kelnės rankena, kad betonas tolygiai pasiskirstytų ir sutakėtų.
-
Su kelne ar lenta nubraukite betono perteklių jį sudedami atgal į maišyklę.
-
Palaukite apie 10-40 min, priklausomai nuo betono kietėjimo greičio, kol mišinys apstings.
-
Nuėmus formą nulyginkite pagamintos trinkelės kraštus naudodami sudrėkintą kelnę ir ją dėkite šalia išbetonuotos trinkelės toliau kartojant jau minėtus procesus.
-
Betonuodami kitas trinkeles kartokite aprašytą procesą.
-
Baigę darbus trinkelių tarpus užpildykite smulkiu smėliu, žvyru ar atsijomis. Sutvarkykite aplinką aplink išbetonuotas trinkeles – sulyginkite žemes, uždėkite velėna.
SVARBU: Vienas žmogus su viena forma per dieną nesunkiai gali įsirengti 5 metrus takelio. Patogiau ir greičiau dirbama su 2 arba 3 formomis, tada nereikia laukti kol betonas apstings pirmojoje formoje.
Kaip įsirengti stovėjimo aikštelę?
Su ta pačia trinkelių forma savo sodo sklype galite įsirengti ne vien tik takelius, bet ir stovėjimo aikštelę lengvajam automobiliui. Kaip žinome automobilio apkrova į betoninį liejinį ir gruntą yra didesnė nei žmogaus, todėl reikėtų gruntinį pagrindą prieš betonavimą paruošti kruopščiau:
-
Nukasus velėną papildomai nukasti dar 10-15 cm augalinio sluoksnio,
-
Paruoštą vietą užpilti turimu smėlio-žvyro mišiniu ir gerai sutrombuoti,
-
Toliau – visi darbai kaip ir betonuojant takelį.
SVARBU: Betoninio liejinio sustiprinimui galima naudoti armatūrinį tinklą arba polipropileninį plaušą (13 – 18 mm ilgio armuojantys polipropileno siūlai).
Kaip įsirengti spalvotą takelį?
-
Dekoratyvinio betono gamyboje neapsieisite be pigmentų. Pigmentai turi būti atsparūs šarminei cemento rišiklio aplinkai, atmosferos sąlygoms, naudojimo intensyvumui.
-
Į skiedinį pigmento dėjimo norma yra 1-4 % cemento kiekiui. Kuo intensyvesnė gaminio spalva, tuo didesnė pigmento proporcija. Prastesnės dažymo kokybės pigmento gali prireikti net iki 8% cemento kiekiui.
-
Reikia atkreipti dėmesį į tai, jog vienos spalvos pigmento gamybos partijos gali skirtis viena nuo kitos. Čia kaip ir keraminių plytelių - viena pagaminta partija skiriasi nuo kitos. Taigi, gaminant spalvotą betoninį takelį reikia pirkti pigmentą vienu metu visam betonuojamam plotui. Kitaip viena takelio dalis bus vieno spalvos tono, o kita dalis kito.
Pažymėtina, kad didinant pigmento kiekį dėl jo smulkiagrūdėtumo mažėja betoninio gaminio stiprumas bei atsparumas šalčiui. Todėl pageidautina pigmento normų neviršyti. -
Taip pat betono spalva priklauso ir nuo vandens-cemento santykio. Kuo didesnis šis santykis, t.y. kuo daugiau vandens, tuo betono gaminys yra šviesesnis. Taip atsitinka todėl, kad betonui kietėjant cheminėje reakcijoje nedalyvaujantis perteklinis vanduo išgaruoja palikdamas betone tuščias poras, kurios išsklaido spalvą ir šviesina betoną.
Jei turite klausimų - kreipkitės:
Tel.nr: +370 636 42497
El.paštu: info@colorbee.lt